Strona główna  »  strona główna
Centrum Badan KosmicznychPolspace
Galileo PointGMES Information Center
Aktualności
Zapraszamy na Dni Technik Satelitarnych 2010

Złote Tarasy (I piętro), 2-10 października 2010 

Co łączy telewizję satelitarną, superwytrzymałe materiały w samolotach, prognozy pogody, nawigację w samochodzie, zdjęcia z kosmosu? Dlaczego działalność kosmiczna się opłaca? 

  • Poznaj techniki satelitarne z których codziennie korzystasz
  • Zobacz kosmiczne filmy na niezwykłych ekranach 3D
  • Poznaj satelitarny Internet, który każdy może mieć w domu
  • Zobacz co Polacy robią w kosmosie
  • Zabierz do domu próbkę księżycowego gruntu 

 Dni Technik Satelitarnych 2010 to interaktywna wystawa pokazująca w jaki sposób działalność kosmiczna wpływa codziennie na każdego z nas. To także specjalne demonstracje, pokazy i zabawy organizowane w weekendy.   

W imieniu wszystkich instytucji i osób organizujących i wspierających Dni Technik Satelitarnych 2010 serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w Złotych Tarasach.
Przekonajcie się, że kosmos rzeczywiście jest na wyciągnięcie ręki« powrót

Aktualności projektu Foresight
Katalog zastosowań technik satelitarnych w Polsce
Zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem zastosowań technik satelitarnych w Polsce. Opracowanie jest początkiem tworzenia bazy informacyjnej o obecnych i przyszłych możliwościach zastosowań technik satelitarnych i technologii kosmicznych w wielu dziedzinach życia gospodarczego i społecznego.


DNI TECHNIK SATELITARNYCH

Pomiędzy 21 i 24 czerwca 2007 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Dni Technik Satelitarnych. Wydarzenie łączyło dyskusje nad kierunkami rozwoju i znaczeniem tego sektora z imprezami służącymi upowszechnianiu wiedzy o możliwościach technik satelitarnych. Organizatorzy wyrażają gorące i szczere podziękowania wszystkim, których zaangażowanie przyczyniło się do sukcesu imprezy.
Prezentacje z konferencji..»


Debata o polskiej polityce kosmicznej
Jakie są polskie priorytety w polityce kosmicznej? Jak i gdzie szukać zależności pomiędzy technikami satelitarnymi a nowoczesną gospodarką?
Dni Technik Satelitarnych stanowiły znakomitą okazję dla podjęcia dyskusji o polskiej polityce kosmicznej. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami przedstawicieli administracji publicznej i kół biznesowych.
Raporty I fazy Projektu Foresight

podsumowanie_74 Polskie Biuro ds. Przestrzeni Kosmicznej realizuje projekt celowy Foresightu branżowego: "Ocena perspektyw i korzyści z wykorzystania technik satelitarnych i rozwoju technologii kosmicznych w Polsce". Projekt prowadzony jest we współpracy z Polską Platformą Technologii Kosmicznych przy wsparciu Ministerstwa Nauki i funduszy Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Zachęcamy do zapoznania się z raportami pierwszej fazy projektu Foresight "Przyszłość technik satelitarnych w Polsce"


Materiały z konferencji PRZYSZŁOŚĆ TECHNIK SATELITARNYCH W POLSCE
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami pokazywanymi podczas konferencji "PRZYSZŁOŚĆ TECHNIK SATELITARNYCH W POLSCE"
więcej newsów..»
Copyright © 2006 Polskie Biuro do spraw Przestrzeni Kosmicznej